404 Replika Cep Telefonu Ne Demektir | Bilgi
Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Bilgi » Replika Cep Telefonu Ne Demektir

Replika Cep Telefonu Ne Demektir

iphone 5

replika ne demektir,replika ürün,replika cep telefonları,replika cep telefonu nedir,replika nedir,replikanın tanımı,replika wikipedia

Bir çok ilan sitesinde aktif satış ilanlarında karşılaştığımız bir ibare olan replika kelimesi ingilizce sözlüklerde  ” orjinaline benzeyen kopya” olarak tanımlanmıştır. Cep telefonu gibi teknoloji ürünlerine uyarlandığında orjinalinden kopyalanan sahte ürün anlamına gelmektedir. Dünyada replika ürün üretiminin liderliğini Çin,Tayvan ve Hong Kong gibi ülkeler yapmaktadır.

Replika cep telefonu olarak satılan cep telefonlarını spot cep telefonlarıyla karıştırmayınız.Spot olarak satılan cep telefonları donanımsal olarak orjinaldir.Oysa replika cep telefonları tamamen kopyadır ve sahtedir.

Bir çok kalitede replika ürün bulmak mümkün olmakla beraber birinci sınıf olarak adlandırılan replika ürünlerin, orjinaline çok benzer bir şekilde üretildiğinden, çoğu zaman replika olduğunu anlamayabiliriz.Bu durum kötü niyetli satıcıların istismar hedefi olmamıza neden olabilir.

Genellikle orjinaline oranla yarı yarıya hatta daha az bir fiyata satılan replika ürünler,fiyatının uygunluğu nedeniyle tercih edilebilmektedir.2. sınıf ve 3. sınıf replika ürünler genelde sorun çıkardıklarından satın alına fiyatın çok daha üstünde bir fiyata mal olabilir.Bu nedenle pek tercih edilmez.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top