Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Dünya Haberleri » Gerdek Gecesinde Ölen 8 Yaşında ki Küçük Kız Çocuğu

Gerdek Gecesinde Ölen 8 Yaşında ki Küçük Kız Çocuğu

Gerdek Gecesinde Ölen Küçük Kız Çocuğu

40 yaşındaki bir adamla evlendirilen 8 yaşındaki çocuk gelin, ilk gecesinde girdiği cinsel ilişki yüzünden hayatını kaybetti.
Kuveyt gazetesi El Vatan’ın haberine göre, ‘Rawan’ adındaki 8 yaşındaki bir kız çocuğu, gerdek gecesi sonrasında cinsel organına meydana gelen kanama sonucu hayatını kaybetti.
Rawan isimli Yemenli kız, yaşı kendisinden 5 kat büyük olan adamla gerdek gecesinde yaşadığı cinsel ilişki ardından cinsel organının yırtılması sonucunda oluşan kanamadan dolayı öldü.
Kuveytliler adama ve kızın evlenmesine izin veren ailesine karşı ayaklandılar. Olay Yemen’in Suudi Arabistan’a sınır olan Hardh bölgesinde meydana geldi.
Bildirilene göre Yemendeki kızların yüzde 25’i, 15 yaşın altında evlilik yapıyor.
Ülkede 2009 yılında evlilik yaşı yasal olarak 17 olarak belirlenmişti. Ancak düzenleme ‘islami kurallara uygun değil’ diyerek sonradan yürürlükten kaldırılmıştı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top